Monster

Monster

Informacija

Tipas: TV
Dalys: 74
Metai: 2004
Režisierius: Masayuki Kojima
Studija: Madhouse
Žanrai: Paslaptingas, Drama, Siaubas, Policija, Psichologinis, Trileris, Vyresniems
Papildomai: MAL || AniDB

Statistika

Balas: 8.73
Balas (MAL): 8.74
Stebi: 114
Žiūrėjo: 7611

Vertinimas

/74

Aprašymas

Daktaras Kendzo Tenma yra jaunas japonų kilmės gydytojas, dirbantis Eislerio memorialinėje ligoninėje Diuseldorfe. Atrodo, kad patyręs smegenų chirurgas turi viską ko tik gali geisti: potencialų paaukštinimą netolimoje ateityje; ligoninės direktoriaus Udo Heinemano palankumą; Heinemano dukra Eva yra jo sužadėtinė. Tačiau Tenma piktinasi tuo, kaip pacientai ligoninės yra diskriminuojami dėl gydymo ir imasi tai pakeisti, kuomet po kraupių žudynių į ligoninę atvežami identiški dvyniai Johanas ir Ana Lybertai. Berniuko galvoje yra šautinė žaizda, o jo dvynė sesuo ištikta šoko ir temurma apie žudymą. Kiek vėliau į ligoninę atvežamas Diuseldorfo meras. Tenma nusprendžia vietoje jo operuoti Johaną. To pasekoje Johanas išgyvena, bet miršta meras Riodekeris, o Tenma praranda savo užsitikrintą socialinę padėtį ir Evą. Tačiau direktorius Heinemanas ir kiti gydytojai, užėmę Tenmos pareigas, paslaptingai nužudomi, o abu vaikai pradingsta. Policija įtaria Tenmą, kadangi jam toks įvykių posūkis yra į naudą. Tačiau jie neturi jokių įrodymų ir gali jį tik apklausti.
Prabėga devyneri metai. Atrodo, kad Tenmos gyvenimas susitvarkė ir kad jau viskas liko praeitį, bet vieną lemtingą vakarą viskas pasikeičia. Tenma netikėtai įsivelia į naują žmogžudysčių virtinę, per kurią sužino siaubingą tiesą apie tai kas ir kodėl įvykdė žmogžudystes prieš devynerius metus. Tiesa sudrebina ir drastiškai pakeičia tolimesnį Tenmos gyvenimą.

Stats

10
52% (Balsavo:42)
9
12% (Balsavo:10)
8
19% (Balsavo:15)
7
6% (Balsavo:5)
6
5% (Balsavo:4)
5
4% (Balsavo:3)
4
0% (Balsavo:0)
3
0% (Balsavo:0)
2
1% (Balsavo:1)
1
1% (Balsavo:1)

Apžvalgos

Tik registruotas vartotojas gali rašyti apžvalgą.

Rekomendacijos

Tik registruotas vartotojas gali rašyti apžvalgą.

Death Note
Abu anime ''katės ir pelės žaidimas,'' gėris ir blogis, gyvybės svarba ir t.t. Death note gali greičiau įtraukti, o Monster žiūrint gali prireikti daugiau laiko norint įsijausti, abu ne turi tiek ir daug veiksmo. Jų istorijos gan sudėtingos, ypač monster, kuris taip pat turi kur kas daugiau veikėjų ties kuriais susikoncentruoja, ne taip, kaip Death note, kuris turi tokių tik keletą. Abu užduoda moralinius klausimus, taip pat turi šiek tiek filosofijos, nemažai siužeto posūkių. Monster šiek tiek rimtesnis ir realistiškesnis, nėra ''super natural'' kaip Death note, taip pat remiasi ir konspiracijos teorijom, o veiksmas vyksta keliais dešimtmečiais atgal realistiškai pateiktame to laikotarpio Vokietijoje - Čekijoje. Abu šie serialai aukščiausio lygio savo žanro atstovai.
Rekomendavo Klaudijus
KAIBA
Jei patiko vieno iš anime psichologiniai elementai; klausimai, kas yra gyvybė; ką reiškia egzistuoti ir t.t. - turėtų patikti ir kitas.
Rekomendavo Klaudijus
Legend of the Galactic Heroes: My Conquest Is the Sea of Stars
Patinka realistiški veikėjai ir iš tiesų rimta, nebanali istorija ir siužetas? Abu serialai ypač intelektualus ir nepaprasti, pasižymintys ypač didele trupe veikėjų, kuriems skiriama pakankamai dėmesio, jog pamėgtum nemažą dalį jų. Galbūt siužetas rutuliojasi ne taip greitai, kaip norėtųsi, bet jei domina TIKRAI rimti kūriniai, tai neturėtumėt nė vienu nusvilti. Šiuos iš anime rėmų išeinančius kūrinius galima laikyti tuo, ką žmonės vadina „tikru šedevru“ ar bent tai, kas labai arti to, bet anime pasaulyje tikriausiai nėra nieko, kas galėtų jiems prilygti ar net pranokti savo kokybiškumu ir unikalumu. Rekomenduočiau net tiems, kas nemėgsta anime ar ja nusivylę.
Rekomendavo Klaudijus
Ergo Proxy
Jei norisi kito anime su tamsia ir paslaptinga atmosfera ir suteikia šiokius tokius apastymus, tai turėtų tikti.
Rekomendavo Klaudijus
Shinsekai Yori
Nors abu anime turi nemažai skirtumų; nuo animacijos, aplinkos, vienas antgamtinis ir vyksta utopiniame pasaulyje, kitas realistiškas ir vyksta netolimoje praeityje, bet abu pasižymi paslaptinga atmosfera, užduoda panašius moralinius klausimus ir apmastymus. Vieni iš geriausių savo žanrų atstovų.
Rekomendavo Klaudijus
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Abu gan ilgi ir kai kuriems gali laiko prireikti įsijausti, bet kai tai nutiks - galbūt sunkiai norėsis atsitraukti nuo ekrano. Abu praktiškai 1:1 savo mangos ekranizacijos. Ką abu konkrečiau bendro turi?.. Eksperimentai su žmonėmis, nemažai vyraujančios paslapties, kuri pamažu atskleidžiama, įdomūs blogiukai, ypač protingi antoganistai, sugebantys manipuliuoti aplinkiniais, taip pat yra veikėjų, siekiančių keršto, o beslenkant serijoms supažindinama su vis daugiau įvariusio tipo veikėjais. Kol FMA vienas iš geriausių shounen žanro anime, tai Monster - seinen.
GantZ
Jei Gantz patiko ne tik dėl smurto, o dėl psichologinių ir visuomeninių problemų ir norėtųsi kažko gilesnio ir realistiškesnio, tuomet ''Monster'' bus pats tas.
Psycho-Pass
Abu psichologiniai seinen tipo detektyvai su tamsia atmosfera, supančia paslapties šydu, kurį sukuria charizmatiški ir šiurpūs anime antagonistai, sugebantys be jokių antgamtiškų galiu manipuliuoti kitais, kurių egzistavimu buvo abejojama ir laikoma kaip vieno iš pagrindinių veikėjų vaizduotės vaisiu.
Gankutsuou: The Count Of Monte Cristo
Abu anime turi įvairiausių veikėjų, kurie nėra tik kalbantys veidai, o jų vystimasis progresuojant istorijai, į kurią ne tik vis labiau įtraukiami pagrindiai veikėjai, bet ir aplinkinis pasaulis, kuris irgi patiria veiksmų pasekmes, nestovi. Net menkesnės reikšmės veikėjų realistiškumas gali nustebinti. Abu anime turi antoganistus, kurie pritraukia labiau nei protoganistai ir pasitelkdami savo žavesį ir išmonę sugeba manipuliuoti kuo panorėję savo jau iš anksto surengtam planui. Taip pat pasižymi realistiškomis, stipriomis emocijomis: baime, išdavyste, neapykanta bei atlaidumu ir užuojauta.
Ashita no joe
Iš techninės ir siužeto pusės šie anime visiškai skiriasi, bet jeigu patinka realistiški veikėjai, patiriantis nemažai išgyvenimų; gerų ir blogų, kaip jie keičiasi ir vystosi, ir ne visada tik į gera - turėtų patikti.

Komentarai

Klaudijus2 | 2014-07-30 17:31:25

Mačiau tikrai neblogas.

goemon | 2014-07-31 09:50:35

Jo geras anime panašusy death note

eternal | 2014-10-19 13:27:49

Geras anime, senai tokio ieškojau. Tikiuosi nemesite jo versti, bet kogero neiškesiu laukti, ir žėsiu eng sub

Diaxminde | 2014-10-19 13:36:26

Tipiškas bevalis. Žmonės metų metus laukia savo mėgstamiausių filmų, serialų adaptacijų, o visi naručnikai negali išlaukti nė savaitės nepažiūrėję naujausios serijos... Žinai, pabaigt tai pabaigsime, nebent užgriūtų rimtos problemos dėl ko sutriktų vertimas.

eternal | 2014-10-19 17:02:30

Tai, kad sunku išlaukti kaip žinai jog jau anime yra visas sukurtas O tuo labiau, kaip jau iš proto nueit baigiu kaip nebeturiu nei ką žėti, nei ką veikti vakarais prie pc

Klaudijus | 2014-10-19 17:20:24

Tai kas laiko? Eik ir žiūrėk, bus į naudą. O jei ne, yra nemažai ir kitų anime. Gerą reikia tausoti ir mėgautis, nes jo daug nebūna, o viso kito pilnai yra, tai daryk kaip tau atrodo geriau.

Fairy | 2014-10-19 19:00:32

Nesinervinkit bus įkelta.

Klaudijus | 2014-10-19 19:05:54

„Bus įkelta”... jei bus išversta ir suredaguota. Pagal viską, galbūt, kitų metų pirmoje pusėje turėčiau baigti vertimą, na žiurėsim kaip kas...

Fairy | 2014-10-19 19:14:12

Na čia jau nuo tavęs priklauso ir diax, ar bus įkelta ar ne.

eternal | 2014-10-23 21:44:51

O jūs visgi pažėjau greit verčiat :o Maladėc Nereiks eng subais žėt

djtomas | 2014-11-29 10:09:41

Šitas anime ir tikras malonumas ziurėti esu pats manga skaites labai patiko o dar man daug kas sako kad anime net labiau sustiprina ispudy

Damw | 2015-06-01 18:33:03

Nekoks is manes apzvalgu rasytojas, bet pabandysiu...

Anime idomus ir isskirtinis, bet tikrai ne visiems. Daugelis sako, kad jei patiko death note, tai patiks ir sis, bet is esmes jie nera tokie jau panasus. Death Note pagrinde vyksta dvieju geniju protu kova, o cia daugiau kriminalinis, daug pavardziu, vietoviu, paslapciu aiskinimosi.
Patiko savaime suprantama siuzetas, monstro istorija (kuri kartais man tapdavo tikru mindfuck), idomus veikejai, kad nera jokio hentai shit, fanservice ir kad viskas atvaizduojama labai realistiskai. Labiausiai is veikeju patiko Lunge ir Johanas. Pastarasis mano megstamiausio tipo blogiukas : ramus, paslaptingas, su savo ta sypsena Labai primine Aizen is bleach. Siek tiek suglumino pabaiga, kuri paliko daug klausimu. Visa anime perziurejau per pora savaiciu.

Lidekys | 2015-06-21 18:40:32

Puikus anime. Tikrai yra išskirtinis, bei vertas pažiūrėt

Povilas/Žiogas | 2016-06-19 13:32:20

Pagaliau atėjo laikas šiam Klaudijaus vertimui. Kadangi pažiūrėjau tik pirmą epą tai nieko stebuklingo negaliu pasakyti. Nebent tiek kad nujaučiu kaip viskas klostysis... "Art style" superinis, tiek kas sako kad prastas - gydykitės žmonės. Taip gerai apipavidalinto anime dar reik paieškot šiuolaikiniame animės pasaulyje. Kaip Klaudijus yra minėjęs viskas piešta tikrai tikroviškai, gamtos vaizdai, pastatai, žmonės. Piešimas paliko tikrai gerą įspūdį. Pasiūlyčiau visiems pažiūrėt, bet nesiūlysiu, nes dauguma vis tiek jo nesupras.
Dėkoju Klaudijui už vertimą, padėkočiau ir Mindei bet nedėkosiu...
Gero žiūrėjimo visiems.

Antakas | 2016-12-18 19:48:46

Geras anime, nes yra labai realistiškas tik galėtų greičiau vystytis

GoDemon | 2017-06-11 17:52:19

Tikrai neblogas anime, rekomenduotčiau puslapio lankytojams peržiūrėti bent kelis "Episodes" ir tuomet patys įsijaustūmėte

Norėdami parašyti komentarą turite patvirtinti elektroninį paštą.